Kategorie: Wszystkie | Polska | Przemyślenia | UE | Warszawa | Świat
RSS
środa, 31 sierpnia 2011
Dlaczego zresetowałem Androida po 3 dniach używania

Jak odinstalować GMAIL na AndroidzieDostałem firmowego smartfona – Galaxy z Androidem. Ucieszyłem się :)

Nigdy gadżety mnie nie kręciły, ale że ma GPS, lepszy aparat i podobno fajne aplikacje to musi być dobry, nie?

I dawno się tak nie fcoorwiłem.

SMS

Nie wiem jak to możliwe, ale w mojej starej Nokii t9 choć ubogie wyciska więcej słów na minutę niż domyślna klawiatura Androida. Nawet po obróceniu telefonu i powiększeniu klawiszy, domyślna pełna klawiatura QWERTY jest tak mała, że pisze sie2 razy wolniej niż na zwykłej klawiaturze telefonicznej bez T9.

Android Market (ciąg dalszy historii)

W poszukiwaniu lepszej klawiatury wybrałem się do „Android market”. Niestety przeoczyłem ikonkę dostępna na telefonie i wszedłem do sklepu przez Internet zamontowany w telefonie. Tu sytuacja się skomplikowała. Okazało się, że Android Market przez przeglądarkę Androida nie jest tak łatwo dostępny – trzeba się zalogować i ogólnie namieszać coś z kontami Google. Przystąpiłem więc do dzieła. Zarejestrowałem sobie konto Gmail na telefonie.

Android Market przez przeglądarkę nadal nie działał!

 Nosz coorva – zrobili system na telefon, zrobili przeglądarkę internetową na telefon, sami zrobili sklep  aplikacjami – wszystko zrobili i się nie synchronizuje i nie działa!!!

Ok, kumpel pokazał mi, że "przecieżto proste" - należało wejść do sklepu z aplikacjami przez ikonkę w menu telefonu zamiast przez przeglądarkę… No super. Ok. pobrałem kilka aplikacji, m.in. inną klawiaturę z T9.

Klawiatury T9

Pobrałem ich kilka. Nawet ta najlepsza, choć i tak lepsza od domyślnej jest wolniejsza od zwykłego pisania sms-ów. Nothing special.

Czas wrócić do problemu poczty i jej odinstalowania.

Gmail – jak utrudnić użytkownikowi telefonu życie

Ku mojemu zdziwieniu Gmail poza tym, że pobrał pocztę na telefon (no trudno „później to odinstaluję”) pobrał także 900 – słownie D Z I E W I Ę Ć S E T kontaktów i zapisał je w mojej K S I Ą Ż C E T E L E F O N I C Z N E J w kontaktach mojego telefonu!!!

Z tych 900 używam ok. 50… z resztą nie ważne… Wcześniej dodałem 5 ważnych kontaktów telefonicznych (przy pomocy tej zyebaney klawiatury androida) a teraz tych 5 nawet nie widać w natłoku 900 pobranych e-maili.

Okazało się że:

- konta gmail nie można skasować z telefonu

- kontakty można kasować tylko pojedynczo – powodzenia, jest ich 900

- kontaktami można zarządzać tylko przez Gmail i nie jest to jakieś specjalnie fajne łatwiejsze i lepsze (już nie będę się rozpisywał – po prostu zrobili to totalnie bez sensu, szkoda słów)

- żeby skasować niepotrzebne kontakty i odinstalować gmail w telefonie szybko jest jedna opcja – zresetować ustawienia telefonu (stracić wszystkie kontakty które wpisałem i zainstalowane aplikacje i inne ustawienia!!!!!)

Historia zatoczyła koło

Jak w niektórych klasycznych dramatach. Zmienia się tylko doświadczenie bohatera, który uczy się o swojej bezsilności wobec fatum. Nic tylko założyć własną firmę i wyprodukować lepszego smartfona :/10:20, konrad1811
Link Komentarze (3) »