Kategorie: Wszystkie | Polska | Przemyślenia | UE | Warszawa | Świat
RSS
wtorek, 24 sierpnia 2010
Absurd online - CITIBANK HANDLOWY

Opowiem dlaczego nie warto zakładać konta w CITI banku jeśli chcemy korzystać z bankowości online.

Potrzebuję na teraz zaświadczenia o dokonanym przelewie. Sprawa zupełnie błaha - mogłoby się wydawać. Wszystko jest klarowne na rachunku online - wystarczy kliknąć i wydrukować.

Niestety nie do wszystkich przelewów dokonanych online można wydrukować potwierdzenie. Te starsze niż 3 miesiace CITI blokuje. Efekt - to co powinno się udać zrobić online od ręki (po to ta bankowość elektroniczna jest stworzona - dla szybkości) jest niemożliwe.

Jak to się więc załatwia? Przelewy starsze niż 3 miesiące można zamówić online za pomocą formularza. Okazało się, że formularze nie działąją (zawiecha w trakcie ładowania).

Druga opcja - połączenie telefoniczne. Samo łączenie z konsultantem i przebrnięcie przez menu zajmuje 2 minuty.

Po 15 minutowej rozmowie udało mi sie załatwić zaświadczenie dokonanego przelewu UWAGA!!! Płatne 70 PLN!!! I muszę na nie czekać 10 dni!!! BANKOWOŚĆ ONLINE? JA DZIĘKUJĘ!

Dziś już wiem, że rezygnuję z tego banku i czytelnika także do tego zachęcam.

poniedziałek, 23 sierpnia 2010
Dobry wieczór proszę czekać - rzecz o usługach bankowych

Cieprliwość się skończyła, więc czas coś szepnąć do sieci.

Mowa będzie o CITIBANKU. Wcześniej korzystałem z PKO, Lucas, WBK. Najlepszy (najprostrzy) online był Lucas, najgorszy PKO (karty zdrapki zamiast tokenów lub sms'ów :D ).

Dziś potrzebowałem potwierdzenia przelewu sprzed 4 miesięcy. Wszedłem na CITI online aby wydrukować, lecz o dziwo z niektórych przelewów nie mogłem wydrukować potwierdzenia.

Odwiedziłem placówkę banku, gdzie miła asystentka poinformowała mnie, że nikt wcześniej nie zgłaszał problemów (czemu oni zawsze tak mówią i robią z klienta idiotę?). Asystentka przyznała też że nie korzysta (pracowniczka banku!) z bankowości online i nie wie dlaczego tak jest.

W placówce był komp dla klientów więc jej pokazałem naocznie, że tak faktycznie jest. Wtedy wezwano na pomoc „fachowca” od bankowości online. Pan fachowiec w kilku kliknięciach pokazał mi jak... zgłosić problem do administracji przez formularz online :) Za[nie]dowolony połowicznym rozwiązaniem udałem się do domu by na spokojnie ów formularz wypełnić.

Luzik. Wypełniłem formularz i... formularz ładując się zawiesił... O.K. nie poddam się tak łątwo... Dzownię... po zapoznaniu całej oferty opcja ostatnia – połącz z doradcą. Łączy.

System poprosił o 16-cyfrowy numer karty... potem znowu hasełko... Znowu menu... znowu 0 na połączenie z doradcą (czemu aż 2 razy? K...A powoli tracę cierpliwość). Odebrała miła pani i uspokajającym głosem skierowała mnie z problemem do technika...

Technik wyjaśnił (to czego nie wiedzieli wszyscy pracownicy wcześniej) że... przelewów wcześniejszych niż 3 miesiące nie można wydrukować a jedynie zamówić np. przez formularz online. Usługa płatna – patrz tabelkę opłat. Otrzymałem instrukcję gdzie owa tabelka zakopana na stronie i gdzie formularz zamówienia. Uf napięcie spadło... Znów za[nie]dowolony połowicznym rozwiązaniem wchodzę online, zamawiam... 5 PLN za przelew odżałuję a w przyszłości sobie druknę zaraz po wykonaniu...

Wypełniam formularz zamówienia... Formularz się zawiesił! F*CKKKKK.. all i need is U online .

Ale byłem cierpliwy. Jestem z siebie dumny... Tylko teraz nie bardzo chce mi się dzwonić znowu, wpisywać 16-cyfrowego kodu, hasła 2 razy przechodzić przez menu i może kilku asystentów, żeby wyjaśnić jak zamówić potwierdzenie skoro skrypty online się zawieszają...

poniedziałek, 09 sierpnia 2010
Powódź w Pakistanie szansą dla USA na poprawę polityki i wizerunku

Na pewno to zabrzmi kontrowersyjnie, ale tak to jest, że kiedy jednyn dzieje się źle, inni mogą coś na tym skorzystać.

Tak na prawdę skorzystać na interesownej pomocy USA może zarówno Pakistańczyk jak i Amerykanin. Ameryka i Zachód ma NIEBYWAŁĄ szansę znacznie poprawić relacje z Pakistanem, który obecnie podobno gra na 2 fronty (czasem na korzyść Talibów, czasem USA).

USA stać jest na grube miliardy wykładane na wojnę, tymczasem Pakistan po powodzi potrzebuje kilku miliardów dolarów. Wstępne deklaracje USA mówiły o zaledwie 10 mln $.

Ameryka nie ma wyjścia! W tym momencie się rozgrywa czy przegra czy wygra.

Wygra jeśli wyłoży większość kwoty potrzebnej Pakistańczykom, którzy stracili domy.

Przegra jeśli tą kwotę wyłożą kontrowersyni muzułmańscy szejkowie podejrzani o wspieranie terroru.

Przypomnijmy, że Hamas ma taką taktykę aby pozyskiwać sobie sympatyków przez dobroczynność.

USA ma szansę tanio pozyskać sobie życzliwosć muzułmanów i na pewno jest to coś znacznie lepszego niż drogie niszczenie wroga. Krótko mówiąc dla wszystkich będzie lepiej jeśli wysunie pomoc w wysokości chociaż 1-2 mld.

Czy będą mieć odwagę dobroczynnością zwalczać uprzedzenia?

11:06, konrad1811
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 sierpnia 2010
Dlaczego JKM nigdy nie wygra wyborów

Najpierw przedstawię tezy, a później je uzasadnię. Janusz Korwin-Mikke to inteligentny polityk. Jednak populista. Jest zbyt zadufany w sobie. Mówi sprzeczności, ludzie go nie rozumieją. Poza tym nie wyciągnął żadnych wniosków z poprzednich kampanii prezydenckich.

JKM jest inteligentny - potrafi dość szybko znaleźć argumenty potwierdzające jego stwierdzenia. Czasami nawet trafnie.

Jest zadufany – zbyt pewny siebie. Wiąże się to z faktem, że nie potrafi wyciągać wnisków – spojrzeć na siebie krytycznie, zmienić swojego wizerunku. Jśeli nie nauczył sie tego do tej pory to wątpię że kiedyś się nauczy. Zadufanie też ma związek z epitetami jakimi rzuca w społeczeństwo, tak jakby był obrażony, że ono nie wybrało go na prezydenta. Tylko człowiek arogancki, który mniema o sobie, że nie popełnia błędów i jest idealny tak się zachowuje.

Czego się JKM nie nauczył? Mówi zbyt szybko, niezrozumiale. Używa skrótów myślowych, które sprawiają, że jego stwierdzenia nabierają absurdalnego znaczenia (przykład: likwidacja służby zdrowia). Obraża ludzi. Choć to może i prawda, że większość to ciemnota i idioci, to rzucanie takich sformułowań pod adresem Polaków, którzy wybierają prezydenta nie jest fortunne dla niego.

Dla przypomnienia najnowsze epitety pod adresem Polaków: „Cały świat to idioci”, „Lud jest głupi jak but z lewej stopy”.

Dlaczego pan Korwin-Mikke jest populistą? - Rzuca pomysłami na rozwiązanie problemów, ale tak naprawdę są one często ślepymi trafami i nie stoi za nimi żaden głębszy plan, czy rzeczywista analiza problemu (na marginesie rzeczywista analiza problemu to jest to czego nie mają nasi politycy ogólnie - bo się prawie na niczym nei znają). To tylko hasła mające zainteresować tych, którzy nie poczuwają się do przynależności do ciemnego ludu i są podobnie jak on aroganccy (uważają się za bardziej wartościowych od reszty społeczeństwa i plują na nie).

Na koniec pokażę co mam na myśli mówiąc o sprzecznościach głoszonych przez JKM. W artykule JKM najpierw stwierdza, że lud jest ciemny, a potem, że traci pieniądze, które mógłby (ten sam ciemny lud) zainwestować. Pytanie: jak ciemny lud mógłby cokolwiek sensownie zainwestować? Wniosek – argumentacja JKM jest bez sensu – sprzeczna. Nie tylko w tym przypadku.

"Bandycki podatek dochodowy" - tak go nazywa JKM bo przycyznia się do bezrobocia (nie opłaca sie zarabiać?). Jego zdaniem lepiej przenieść wszystko na VAT. Może i słusznie, ALE VAT też można też nazwać bandyckim - może się przyczynić, że ludziom "nie będzie się opłacało" [analogicznie do podjęcia pracy] kupować i będą woleli kraść.

Oj i jeszcze natknąłem się na jego zupełną bzdurę. Globalne ocieplenie na podstawie dziewczynki z zapałkami - materiał video.

JKM nie ma szans wygrać wyborów dopóki nie spojrzy na siebie krytycznie, nie wyciągnie wniosków i nie zmieni gruntownie swojego podejścia do ludzi i do polityki. Myślę, że w jego wieku już na to za późno aby zmienić coś gruntownie. Czego Janek się nie nauczył Janusz nie będzie umiał.

21:57, konrad1811
Link Komentarze (2) »