Blog > Komentarze do wpisu
Co nalezy zrobić z chamskim gościem?

Proszę sobie wyobrazić, że gościmy kilka osób. Jednak goście oświadczają, że oni nie chcą się znami zapoznawać (rozmawiać/integrować/asymilować).

W takim razie na czym im zależy? Oczywiście tylko na tym aby coś wszamać i ewentualnie przenocować. Wniosek - chcą skorzystać jedynie z naszego dobrobytu ale ponieważ uważają nas z jakiegoś powodu za niegodnych nie chcą się zbratać... zapewne w swojej tolerancji uważają, że "obce=złe". Dziwnym trafem nie uważają tak o obcych dobrach materialnych.

Co myśleć o takich gościach? Jak to nazwać? Co z takimi zrobi każdy z nas jeśli zdarzy się, że odwiedzą nasze mieszkanie?

Skoro zależy im jedynie na naszych dobrach można odnieść wrażenie, że są intruzami, którzy woleli, żebyśmy zostawili im nasze dobra i odeszli - tak by było dla nich najlepiej skoro "nie chcą z nami gadać".

Wykorzystywanie uprzejmości gospodarza, coś za co należy się kara co najmniej w postaci "więcej nie ugościmy".

Sytuacja ta dokładnie odzwierciedla tą przedstawioną w artykule: Erdogan kontra Berlin. Premier Turcji bezczelnie nawołuje do tego aby Turcy w Niemczech korzystali z dobrobytu niemieckiego ale żeby się nie asymilowali. "Wykorzystujcie sytuację, ale miejcie w pogardzie ten obcy naród".

Ktoś chce rzucić słowo na temat tolerancji? Ale zanim niech się zastanowi, czy sam nie wyprosiłby ze swojego domu bezczelnych gości.

wtorek, 01 marca 2011, konrad1811
Tagi: imigranci

Polecane wpisy